Pielęgnacja wełnianej czapki

Published by sploteka.pl on

Chcesz żeby Twoja wełniana czapka służyła Ci długo i wciąż była ładna?

Warto wiedzieć co lubi wełna i traktować ją z miłością.
Po pierwsze i najważniejsze: 100% wełniane rzeczy nie wymagają prania tak często jak inne ubrania, ponieważ nie absorbują: ani potu, ani wilgoci, ani zapachów. Jeśli uwierzymy i zaakceptujemy- to nasze wełniane ubranka nam się odwdzięczą.
Zamiast prania wełnę można odświeżyć: można to zrobić na przykład w zamrażarce, albo wywieszając na zewnątrz w mroźny dzień.

Wełna lubi delikatność.
Od tarmoszenia filcuje się i mechaci. Mechaci się od wkładania jej do kieszeni i noszenia luzem w torbie z innymi przedmiotami.
Żeby tego uniknąć możesz nosić czapkę (gdy nie masz jej na głowie) w przeznaczonym do tego woreczku.
W czasie prania nie trzyj swojej czapki i nie wykręcaj. Pierz ją delikatnie uciskając i pozostaw na kilka minut zanurzoną w wodzie.

Pranie w pralce, nawet w programie do wełny, powoduje większe tarcie niż pranie ręczne.

Wełna nie lubi gorącej i zimnej wody. Należy ją prać w letniej wodzie i , bardzo ważne, nie zmieniać jej temperatury aż do końca płukania.

Do prania i płukania warto używać specjalnych płynów do wełny.

Pamiętaj, że wełna to naturalne włókna a zwykłe płyny do prania niszczą ich strukturę. Tak- od prania w zwykłych płynach Twoja czapka stanie się zbita i szorstka.

To samo dotyczy płynów do płukania. Wełnianą czapkę wypłucz czystą wodą, płyny do płukania tkanin zepsują strukturę wełny.

Aby czapka długo zachowała oryginalny kształt należy ją rozłożyć na płasko np. na ręczniku, uformować pożądany kształt i suszyć w tej postaci.


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *