Jak wybrać czapkę, gdy myślisz, że we wszystkich wyglądasz źle.

Published by sploteka.pl on

czapka zrobiona szydełkiem nałozona na całą twarz

Ja nie noszę czapek, bo we wszystkich źle wyglądam.

Piękne- szkoda, że nie mogę nosić.

Nieee- tylko nie czapka, noszę tylko jak muszę.

Zdania te słyszę w różnych konfiguracjach, odkąd zaczęłam robić czapki.
I mogę zdradzić, że do późnej młodości też tak mówiłam,
a w dzieciństwie (podobnie jak okulary) czapkę
nosiłam tylko jak mama widziała.

Ale mam dla Was, dla nas 🙂 świetną wiadomość!!! Żyjemy już w innej epoce.

Moda jest naszym sprzymierzeńcem. Wszystko możemy! Możemy poszaleć zarówno ze stylem jak i z kolorem. Na rynku jest ogromny wybór kształtów, kolorów i materiałów. Są czapy długie i krótkie, cienkie i grube, kolorowe i gładkie, z pomponem i bez albo z dwoma pomponami, wełniane, bawełniane, robione maszynowo, szyte, robione na drutach, na szydełku a nawet na paluszkach.

dziewczyna w czapce ręcznie zrobionej

No, nie ma opcji żeby nie istniała czapka dla Ciebie 😀
Nie ma co się oszukiwać, że w każdej będziemy wyglądać dobrze, ale zaryzykuję stwierdzenie, że prawie każdy w prawie każdej 😀
Oczywiście są dziewczyny, które włożą na głowę cokolwiek i wyglądają super , ale jest całe mnóstwo tych, które jak mantrę powtarzają te zdania z samej góry.

I to do Was przede wszystkim piszę te słowa:

Po pierwsze to jak wyglądamy zależy od tego jak się czujemy. Ale nie, że tak po prostu (chociaż to też). Chodzi o to jak się czujemy same ze sobą, co o sobie myślimy, czy uważamy się za piękne, jaka jest nasza samoocena, a nad tym warto pracować całe życie.

Zastanów się jeszcze

Drugie to przekonania. Czy wiesz, że przekonania są wdrukowane w nasz mózg i NIE SĄ prawdą objawioną? Ograniczają Cię, hamują i nie pozwalają otworzyć skrzydeł? Źle wyglądam w czapce to nieprawdziwe przekonanie, którego pomogę Ci się pozbyć. Oczywiście jeśli chcesz, ale skoro doszłaś aż tutaj to zakładam, że chcesz. Czyli pierwszy krok masz już zrobiony.

Teraz zabieramy się za konkret.

Zanim wybierzesz się na czapkowe łowy i zanim zaczniesz je mierzyć – spraw, że poczujesz się piękna. Wypróbuj sprawdzone sposoby: uśmiechnij się, zrób sobie oko, pomaluj usta, włóż ekstra ciuchy.

Tak przygotowana i z pozytywnym nastawieniem idź do sklepu. Wybierz taki, w którym możesz zamknąć się w przymierzalni i obejrzeć bez skrępowania. Nie zabieraj ze sobą krytykanta, nie o to chodzi, żeby ktoś Ci odradzał. Sama to zobacz. Sama to poczuj. Weź 3 różne czapki i pokombinuj ze sposobem noszenia: naciągnij nisko na czoło, odsłoń czoło, włóż bokiem, ułóż po swojemu, wywiń. I rób selfie. Bądź na luzie- zrób dziubek (nikt nie patrzy), zrób głupią minę. Popatrz na siebie z miłością i czułością. Popatrz na siebie przyjaźnie. Puść do siebie oczko. Jeśli masz długie włosy to rozpuść je koniecznie- to wysmukli twarz, jeśli nie są aż tak długie to i tak wypuszczenie kilku kosmyków zadziała korzystnie, jeśli włosy masz krótkie, a twarz okrągłą-możesz włożyć dłuższe kolczyki a czapa powinna być z tych większych luźniejszych żeby nie opinała głowy jak czepek.

I baw się dobrze, pomyśl, że nie wybierasz stroju na rozmowę kwalifikacyjną ani ważny egzamin. To czapka. Nie musi być poważna, niech będzie wesoła. Masz się poczuć dobrze i ciepło, a zatoki Ci się odwdzięczą 😀 Nie kupuj od razu. Pooglądaj selfie kilka dni. Wybrałaś najlepsze? Wrzuć do sieci #selfiewczapce Fajnie wyszło, prawda? I oto chodziło 😀

To ja, Aurelia w czapce i kominie, które sama zrobiłam na drutach